A stressz
Nem egyszerűen nem tesz jót, hanem számos negatív hatása van az egészségre!
A legveszélyesebb a tartós stressz, amely számos pszichés, sőt testi betegséggel is összefüggésben áll. Normál esetben a stressz csak rövid ideig tartó állapot, és nem okoz kárt. Ha a veszély- vagy stresszhelyzet elmúlik, a szervezet stresszreakciója is megszűnik anélkül, hogy bármilyen maradandó károsodást szenvednénk.
A veszélyt a stressz tartóssá válása jelenti.
Sok ember szenved krónikus stressztől. A tartós stressz tipikus kísérő tünete az érzés, hogy az életünket már nem tudjuk irányítani. A legkisebb dolog is elég ahhoz, hogy úgy érezzük, betelt a pohár. A tartós stressz megbénít.
Aki állandó stresszben él, egyre kevésbé tud teljesíteni a munkahelyén, gyengének érzi magát, feszült és nyugtalan.
Nem tud lazítani, pihenni, túlhajszolja magát. Ez a tipikus stresszspirál: a stressz újabb stresszt generál.
A stressz kezelését rengeteg oldalról meg lehet közelíteni:
- rendszeres testmozgás,
- meditáció,
- napi 8 óra pihentető alvás,
- kreatív hobbik,
- meghitt beszélgetések barátokkal,
- étrend-kiegészítés (pl.: Calivita, Rhodiolin).
A Calivita kiemelt hangsúlyt fektet azon termékek fejlesztésére, melyek javítják a hangulatot, a stressztűrő képességet, illetve támogatják az idegrendszer egészséges működését.
A stressz leküzdésében, a stressztűrő képesség javításában egy igazi sztár termék a Rhodiolin.
A benne lévő Rhodiola rosea gyógynövény nemcsak hangulatjavító, stresszoldó hatású, de védi szervezetedet a stressz késői szövődményeitől, méghozzá úgy, hogy fogyasztásakor nem alakul ki hozzászokás, és nincs mellékhatása!
Ma már mindannyian tisztában vagyunk a magnézium idegrendszerre kifejtett rendkívül fontos hatásával.
Mivel a magnézium egyike a szervezetünkből leggyakrabban hiányzó ásványi anyagoknak, ami nem mellesleg rontja a stresszorokra adott választ, tehát magnézium hiányban feszültebbek, ingerlékenyebbek leszünk, a magnézium megfelelő mennyiségű bevitele alapvető a testi, lelki egészség fenntartásához.